Lacné mobily s dobrým fotoaparátom 2019

 

Napriek širokým možnostiam výberu mobilných telefónov (alebo práve kvôli širokému výberu?) je ťažké nájsť mobil s dobrým foťákom za rozumnú cenu. Často totiž pri výbere telefónu za dobrú cenu natrafíte na to, že jeho tvorcovia kompenzovali nižšiu cenu práve kvalitou fotoaparátu.

 

Čo znamená lacný smartfón?

Pri hľadaní lacného smartfónu s kvalitným foťákom narážame na otázku – čo je vlastne lacné? Každý užívateľ je ochotný investovať do svojho telefónu iné množstvo peňazí, ale zároveň si uvedomujeme, že nadupaná technologická vychytávka sa nedá kúpiť za 50€.

Stanovili sme si teda rozsah do cca 200 eur. Tak poďme na to…

Lacné fotomobily

 

 

Vybrané najlacnejšie fotomobily s dobrým fotoaparátom

 

  1. Honor 10 Lite

Kúpou tohto smartfónu získate prémiový vzhľad, skvelý displej a predovšetkým kvalitný fotoaparát. Má 24 Mpx predný fotoaparát na tvorbu ú   žasných selfie a vzadu dvojitý kombinovaný fotoaparát 13 Mpx + 2 Mpx. Dokáže kvalitne zachytiť aj zábery odfotené pri zlých svetelných podmienkach a má automatický aj manuálny režim. Cena sa pohybuje okolo 185€.

Honor 10 Lite - najlacnejšie mobily s dobrým fotoaparátom
Honor 10 Lite – lacné mobily s dobrým fotoaparátom

 

  1. Moto G6

Zrejme najlacnejší kvalitný smartfón na trhu sa často prebije na vrcholy rebríčkov telefónov priateľských k nášmu rozpočtu. Kombinuje excelentnú obrazovku (ale aj baterku a dizajn) s jednoduchým používateľským rozhraním.

My sa však sústredíme na jeho duálny fotoaparát kombinujúci 12 Mpx a 5 Mpx senzory. Selfie fotoaparát má len 8 Mpx, ale výsledné fotografie stoja za to. Tento smartfón by mali preferovať všetci, ktorí nechcú za lacné peniaze iba kvalitný fotoaparát, ale celkovo kvalitnejší mobil. Orientačná cena je 154€.

Moto G6 - lacné mobily s dobrým fotoaparátom
Moto G6 – lacné mobily s dobrým fotoaparátom

 

  1. Sony Xperia XA1

Sony Xperia zatiaľ nedokáže celkovým dizajnom ani funkciami konkurovať lídrom na trhu smartfónov, ale ak sa zameriavate iba na kvalitné fotografie, je pre vás ako stvorený. Značka Sony má vybudované v oblasti fotografovania dobré meno, preto je skvelé, že prichádza aj s cenovo dostupnými smarfónmi s 23 Mpx fotoaparátom.

V praxi to znamená možnosť robiť perfektné fotografie kdekoľvek sa počas dňa nachádzate. Poradí si aj s tmavšími priestormi a jediný nedostatok je trochu menej detailov pri okrajoch fotografií. Dostanete ho za približne 170€.

Sony Xperia XA1 - lacné mobily s dobrým fotoaparátom
Sony Xperia XA1 – lacné mobily s dobrým fotoaparátom

 

  1. Honor 9 Lite

A máme tu staršieho brata telefónu, ktorý sme uviedli na mieste č.1. Treba uznať, že tento smartfón je vhodný na kúpu najmä pre jeho fotoaparát, dizajn a cenu, keďže v ostatných oblastiach mierne zaostáva za konkurenciou. Poďme však k jeho pozitívam.

Okrem ceny (približne 150€) tu patrí aj predný selfie fotoaparát a zadný duálny fotoaparát. V šere sa mu darí o niečo menej, ale pri dobrých svetelných podmienkach vám urobí skvelé fotky, ktoré obstoja na všetkých sociálnych sieťach.

Honor 9 Lite - lacné smartfóny s dobrým fotoaparátom
Honor 9 Lite – lacné smartfóny s dobrým fotoaparátom

 

  1. Huawei Mate 20 Lite

Za tento smartfón síce zaplatíte o niečo málo viac ako 200 €, ale kúpite si zariadenie, ktoré môže konkurovať o stovku drahším telefónom. V roku 2018 sa táto značka definitívne zapísala do povedomia a v súčasnosti oslňuje napríklad modelom Huawei Mate 20 Lite.

Predný foťák je kombináciou 24 Mpx + 2 Mpx a zadný zase kombináciou 20 Mpx + 2 Mpx. Oba zachytávajú krásne farby a to aj na videách. Veľký displej umožňuje detailne kontrolovať zábery (je väčší ako u iných lacnejších telefónov).

Napokon musíme spomenúť jeho kvalitný bokeh efekt, vďaka ktorému bude ťažké uveriť, že fotky vznikli pomocou telefónu. Skvelá voľba pre každého, kto je pripravený investovať cca 210€.

Huawei Mate 20 Lite - lacné smartfóny s dobrým fotoaparátom
Huawei Mate 20 Lite – lacné smartfóny s dobrým fotoaparátom

 

Obrázky: Pixels.com, Hihonor.com, Motorola.com, Sonymobile.com, Huawei.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *