Sponzorované

Ako zvýšiť produktivitu zamestnancov v kancelárii?

Zvyšovanie produktivity zamestnancov je snom každého podnikateľa. A to nielen v kancelárii, ale aj vo výrobnom procese. Je však sústavne vyvíjaný tlak na rýchlosť práce zamestnanca riešením? Pýtate sa, čo by ste aj vy mohli v tomto smere urobiť? V článku si povieme o lepších možnostiach, ako zvýšiť efektivitu práce.  

 

 

Zlepšite dizajn kancelárie

Najjednoduchším riešením, ako zvýšiť efektivitu svojich zamestnancov, je zlepšiť podmienky na pracovisku. Na zamestnanca totiž vplýva najmä prostredie, v ktorom pracuje. To v prvom rade znamená hlavne zbavenie sa starých a nepohodlných kancelárskych stoličiek.

Ideálne ak ich vymeníte za ergonomické kancelárske stoličky, ktoré sa dajú výškovo prispôsobiť. Dobrým nápadom sú aj sedacie vaky, ktoré sa postupne stávajú hitom v mnohých firmách. Zabezpečíte tým zamestnancom nielen pohodlné pracovné prostredie, ale aj aktívny oddych, čo určite ocenia.

Prirodzene, nezabudnite na úložné priestory pre dôležité firemné dokumenty. V tomto smere sú ideálne skrine z masívu, ktoré vás milo prekvapia nielen svojou praktickosťou, ale aj pekným a moderným dizajnom.

 

Používajte moderné biometrické technológie

Číslo jeden medzi biometrickými technológiami, ktoré vám pomôžu zvýšiť produktivitu zamestnancov, je dochádzkový systém. Veď treba začať už od začiatku, a to príchodom zamestnancov do práce. Dochádzkový systém v spojení s biometriou je spoľahlivý, bezpečný a umožňuje veľmi jednoduchú a rýchlu evidenciu dochádzky zamestancov do práce. V konečnom dôsledku tak šetrí financie a pracovný čas zamestnancov.

Finančné prostriedky ušetríte aj tým, že tu nehrozí zapisovanie za kolegu, tak ako je tomu napríklad pri zapisovaní sa do dochádzkovej knihy.

Veľkou výhodou dochádzkového systému je tiež skutočnosť, že sa k nemu môžete pripojiť aj z pohodlia domova. Dokážete si tak kedykoľvek skontrolovať dochádzku zamestnancov. Dokonca je tu možnosť i GPS lokácie zamestnanca, čo sa vám hodí najmä v prípade používania služobných vozidiel.

 

Zaveďte si na pracovisko šikovný stravovací systém

Moderné stravovanie zamestnancov vám do firmy neprinesie iba komfort, ale aj ich vyššiu efektivitu práce. Získate ním totiž veľmi flexibilné a jednoduché riešenie objednávania stravy. Zamestnanci už nebudú musieť každý deň vysedávať pred počítačom nad stránkami stravovacích firiem. Alebo chodiť za obedmi veľkú diaľku.

Zamestnanec si objednávku jedla pohodlne zabezpečí pomocou šikovnej aplikácie alebo prostredníctvom objednávacieho terminálu. Tým v práci ušetrí množstvo času, ktoré môže venovať práci, alebo aktívnemu oddychu.

Tip

Zvýšený pracovný komfort svojim zamestnancom doprajete aj vhodným výberom nábytku do jedálne. Môžete si napríklad v dennej miestnosti a jedálni vytvoriť vlastné jedálenské sety z kvalitného borovicového nábytku. Ušetríte tým priestor a umožníte zamestnancom stráviť príjemný čas počas obedňajšej prestávky.

 

Dajte svojim zamestnancom pocit bezpečia

Produktivita práce zamestnancov rastie aj s pocitom bezpečia. Nepríjemné je okrem krádeže majetku firmy najmä krádež osobných vecí zamestnanca. Dôležité je preto zabezpečiť, aby sa do kancelárskych priestorov dostali iba povolané osoby. Prípadne návšteva s kontrolovaným vstupom.

K tomu slúžia napríklad turnikety na zabezpečenie vstupu – mechanické bránky s motorizovaným mechanizmom na riadenie prístupu. Môžu byť spárované so zariadením na snímanie odtlačku prstu, snímačom tváre alebo RFID.

 

Rada na záver

Produktivitu zamestnancov zvýšite tiež investovaním do ich vzdelávania. Prirodzene, školenia a kurzy by mali byť zamerané na biznis potreby spoločnosti a osobnostný rast zamestnanca. V tomto smere sú veľkým prínosom aj workshopy, digitálne kurzy a interaktívne školenia.

obrázky: freepik.com
zdroj: sponzorovaný článok

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Pcčko.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *