Sponzorované

Vyberáme techniku a nábytok do študentskej izby – trendy 2023

Detská izba je jednou z tých častí domu, kde do vecí veľmi nerozprávate. Samozrejme, pre batoľa a dieťa určíte výzdobu izby a urobíte takmer všetky dôležité rozhodnutia. V prípade tínedžerskej izby je však vaša autorita ohrozená. Sú vo fáze svojho života, keď rozvíjajú svoje vlastné názory, skúmajú svoje osobnosti a experimentujú s rôznymi štýlmi, aby vyhovovali ich neustále sa meniacemu vkusu.

 

 

Napriek všetkým ich „dospelým“ rozhodnutiam ich stále nemôžete nechať rozhodovať o všetkom. Sú napumpovaní hormónmi a každé dva dni menia názor. To neznamená, že môžete neustále meniť dizajn miestnosti a celkovú výzdobu domova podľa ich rozmaru. Aké sú teda trendy, ktoré sa vám môžu tento rok páčiť?

 

1. Zvoľte neutrálny základ

Ako sme už povedali, tínedžeri menia svoj názor každé dva dni, takže konkrétna téma nemusí stačiť na to, aby ukázala ich najlepšie ja. Čo tak preskúmať a skombinovať niekoľko rôznych dizajnových nápadov, aby ste v tínedžerskej izbe vyvolali živú atmosféru. Minimalistický dizajnový trend funguje najlepšie pre malé izby, avšak malý priestor by nemal obmedzovať kreativitu vo vás a vašom dieťati. Môžete použiť minimalistické dizajnové nápady, ako sú poschodové postele, pevná posteľ s matracom a roštom, prestaviteľný nábytok a neutrálna farba.

Ak máte v izbe vášho tínedžera dostatok miesta, zvážte štýl boho alebo moderný rustikálny motív. Vďaka nim bude miestnosť pôsobiť útulne a zároveň živo. Môžete si tiež vybrať funkčný moderný motív alebo techno atmosféru. Nezabudnite na všetky ich nové vychytávky, herné stanice a technicky zdatné zariadenia sa hodia k dizajnu miestnosti.

 

2. Vyberte si farebnú paletu, ktorá najlepšie vyhovuje ich osobnostiam

Teraz, keď už hovoríme o farebných schémach, izba pre študenta ponúka určitý priestor počas premeny. V prípade izby pre dospievajúce dievča si možno budete chcieť vybrať farby ako fialová, ružová, odtiene oranžovej alebo červenej a dokonca aj biela. Keďže biela miestnosť môže pôsobiť trochu chladne, použite nejaké kvetinové tapety, aby ste miestnosť rozjasnili a zároveň zachovali celkovú svetlú a príjemnú tému. Môžete tiež použiť bodkované vzory na látkach pre ženský nádych v spálni dospievajúcich dievčat.

Pre izbu dospievajúceho chlapca môžete zvoliť odtiene modrej, hnedej alebo zelenej. Bez ohľadu na to, akí sú dospelí, chlapci sa nikdy nedostanú cez herné a vesmírne témy, takže ich pravdepodobne dokážete začleniť. Ako praktické pozadie môžete použiť bielu farbu, aby mohli ešte viac vylepšiť dizajn miestnosti trendovými kúskami z ComiCon, gadgetmi, plagátmi, nálepkami a podobne.

Vyhnite sa červenej farbe v izbe tínedžera, pretože vyvoláva hnev a nepriateľstvo. Nepotrebujete doma úzkostlivého tínedžera. Na veľké veci, ako sú farby na steny, obliečky na periny, obliečky na vankúše, závesy, posteľné obliečky, obrusy a podobne je najlepšie použiť tlmené odtiene upokojujúcich farieb. A keď sme si už povedali všetko o stenách, nábytok vyberajte v prírodných dekoroch, ako sú borovicové skrine, skrinky a komody.

 

3. Vytvorte sekciu venovanú skúmaniu ich koníčkov a záujmov

Obdobie dospievania je čas, keď sa definujeme. Je zrejmé, že aj vaše dospievajúce dievča alebo chlapec potrebujú slobodu, aby preskúmali svoj životný štýl. Môžu prejaviť záujem o tanec, maľovanie, kódovanie, čítanie, písanie poézie, hudbu, sochárstvo alebo chovanie domácich zvieratiek. Ak majú psíka, urobte preňho miesto v izbe, napríklad aj na granule Dog’s Chef. Je dôležité poskytnúť im osobný priestor na ďalšie skúmanie týchto záujmov. Možno váš tínedžer tajne sníva o tom, že sa raz stane architektom, módnym návrhárom, spisovateľom, umelcom. Mohli by to byť ďalší Elon Musk alebo Andrea Bocelli svojej éry.

Ak sa s vami váš tínedžer otvorene podelil o svoju vášeň, vytvorte pracovný priestor, ktorý mu pomôže precvičiť si svoje remeslo v oblasti kreslenia, maľovania, animovania a podobne. Ak sa venujú hudbe, môžete im nainštalovať malý odhlučnený kútik, kde si precvičia svoj nástroj alebo skladajú. Zvážte vybudovanie kútika na čítanie, aj keď ide o malú spálňu.

 

4. Nechajte priestor pre ich nálepky, plagáty a grafiky

Keď tínedžeri skúmajú svoju vášeň pre rôzne oblasti života, zvyknú si na steny zavesiť plagáty, lepiť nálepky a podobné veci, aby ich inšpirovali. Môžu sa zaujímať o online hry, autá, technologický pokrok, postavy z komiksov a filmov a podobne. V ich izba by nemala chýbať nástenka. Pravdepodobne tiež vojdete do izby tínedžera, kde nájdete plagáty filmov, ktoré majú radi, hercov, ktorých obdivujú, alebo vizionárov, ku ktorým vzhliadajú. Je dôležité nechať ich slobodne sa vyjadriť, pretože je to mätúca časť dospievania. Je kľúčové ponechať im značné množstvo priestoru na zaplnenie nástenným umením a dekoráciou stien.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: freepik.com

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Pcčko.sk