Sponzorované

Internetová televízia a streamovacie služby: Ako na to?

Žijeme v dobe, kedy tradičné antény a satelity postupne ustupujú do úzadia, aby uvoľnili priestor pre revolúciu v televíznom vysielaní. Internetovú televíziu a streamovacie služby. Rýchly prístup, obrovská knižnica obsahu a neobmedzené možnosti sledovania sa stávajú kľúčovými faktormi prečo sa táto transformácia deje. Pozrieme sa na to, ako začať sledovať televíziu cez internet a ako efektívne využívať streamovacie služby.

 

 

Ako začať sledovať televíziu cez internet?

Sledovanie televízie cez internet sa stáva jednoduchou záležitosťou. Potrebujete v podstate len dve veci.

  • Stabilné pripojenie na internet

Optimálne je mať pripojenie pomocou optického internetu. Káblové alebo bezdrôtové pripojenie, ako napríklad Wi-Fi, sú ale tiež úplne postačujúce. Stiahnite si aplikáciu poskytovateľa internetovej televízie na svoje SMART zariadenie, ako sú televízor, notebook, tablet alebo telefón.

  • SMART zariadenie

Je to televízor s inteligentnými funkciami. Vytvoriť ho môžete aj so svojho starého zariadenia pomocou externého smart boxu. Môže to byť aj notebook, tablet alebo smartfón s dostatočnou operačnou pamäťou.

 

Prečo sa rozhodnúť pre internetovú televíziu?

Internetová televízia vám umožní sledovať obľúbené programy kedykoľvek a kdekoľvek na svete, pokiaľ máte prístup k internetu. Stačí sa pripojiť. Ponúka tiež archív, kde si môžete pozrieť odvysielané programy až 7 dní dozadu.

S internetovou televíziou si môžete vyberať z rôznych programov a sledovať ich podľa vlastného uváženia. Už nemusíte študovať programovú štruktúru, jednoducho si môžete vyberať podľa toho, čo v danom momente potrebujete. Je skvelým kompromisom ak chcete mať flexibilitu výberu, ale nechcete sa vzdať obľúbených programov. Je inováciou v spôsobe akým sledujeme obsah televízií. Už nikdy viac sa nebudete musieť vy prispôsobovať programu, ten sa bude prispôsobovať vám.

 

Streamovacie služby ako náhrada za televízne stanice

Streamovacie služby, alebo služby na vyžiadanie, sa sústreďujú na knižnicu titulov, ktoré si môžete pozrieť kedykoľvek. Streamovacie služby zväčša ponúkajú vždy vlastný obsah, z ktorého máte na výber. Z tejto knižnice vždy vyberiete práve to, na čo máte náladu.

Streamovacie služby fungujú cez aplikácie, ktoré si jednoducho stiahnete do svojho SMART zariadenia. Po vytvorení konta a zaplatení mesačného poplatku sa môžete pustiť do sledovania.

Online TV

 

Prečo meniť spôsob sledovania televízie?

Sledovať čokoľvek a kdekoľvek nie je jedinou inováciou, ktorú tieto dva spôsoby sledovania televízie prinášajú.

 

Výber dabingu a tituliek

V snahe oslovovať globálny trh, väčšina streamovacích služieb ponúka filmy a seriály s dabingom a titulkami. Toto rozšírenie je skvelé nielen ak chcete sledovať seriály alebo filmy v slovenčine ale aj, ak chcete nájsť tento obsah v originálnom znení.

 

Detské profily a ďalšie výhody

Streamovacie služby často poskytujú funkcie ako detské profily, ktoré zabezpečujú, že deti majú prístup len k obsahu vhodnému pre ich vek. Takáto možnosť pri klasickom sledovaní televízie neexistuje a vy tak nemáte ako ustrážiť čo budú vaše deti pozerať, ak im zapnete tv stanicu. Pri takýchto profiloch si však môžete byť istí, že sa dostanú len k reláciám naozaj vhodným pre najmladších divákov.

 

Sledovanie bez internetu

Ak ste mimo dosahu internetu, môžete si obľúbený obsah stiahnuť do svojho zariadenia a sledovať ho bez pripojenia na internet. Je to výborná funkcia napríklad pri cestovaní vlakom alebo autobusom.

 

Nová éra v spojení s AR

S nástupom rozšírenej reality (AR) vstupuje do hry nový hráč, ponúkajúci jedinečné a interaktívne zážitky. Technologická inovácia v televízii cez internet otvára cestu k využitiu AR pri sledovaní filmov a seriálov.

Virtuálna realita a AR menia nielen to, ako vnímame sledovanie televízie a programov, ale aj ako na nich participujeme. Streamovacie služby využívajúce AR totiž umožňujú divákom interaktívne zážitky pri ktorých, virtuálne objekty a informácie dopĺňajú obraz. V súčasnosti stále viac aplikácií zaraďuje AR do televízneho obsahu, poskytujúc tak divákom nové dimenzie zážitku. Očakáva sa, že AR v televízii bude len rásť, prinášať bude stále nové technologické inovácie a možnosti personalizácie, ktoré otvárajú dvere k ďalším formám interaktívneho a širšieho televízneho zážitku.

obrázky: freepik.com
zdroj: sponzorované

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na magazíne Pcčko.sk