Technológie

7 prekvapivých technologických faktov, o ktorých si nevedel

Technológie sa stále menia a spejú, prinášajú nám budúcnosť, akú sme si vždy predstavovali. Ako sme sa, ale dostali tam, kde sme dnes? A kam sa až dostaneme? Vedel si, že si môžeš zarobiť hľadaním “bugov” na Facebooku? Poznáš skutočný význam slova “Android”? Vieš koľko z peňazí na svete je digitálnych? Odpovede na tieto otázky nájdeš tu!

 

 

1. Na logu prehliadača Firefox nie je líška

Veľa ľudí si myslí, že keďže sa tento prehliadač volá Firefox, na jeho logu predsa logicky musí byť líška. Prekvapivo, to malé huňaté zviera na jeho logu je v skutočnosti panda červená!

 

2. Google si prenajíma kozy

Áno, počul si správne, namiesto kosenia trávy si Google prenajíma kozy, aby ju pri ich sídle Mountain View zjedli. Pastier sprevádzaný border kóliou Jen si so sebou vždy prinesie asi 200 kôz.

 

3. Nájsť chybu v kóde Facebooku sa oplatí

Facebook zaplatí 500$ hocikomu, kto im nahlási bezpečnostnú zraniteľnosť v ich kóde. Vlastne je to ešte lepšie, 500$ je iba minimum, na ktorom odmena začína, takže zarobiť si môžeš oveľa viac!

 

4. Deti, ktoré sú na sociálnych sieťach hodinu denne, majú menšiu šancu byť šťastné

Tento fakt pravdepodobne nie je až tak prekvapujúci, no štúdie ukázali, že čím viac času deti trávia na sociálnych sieťach, tým je pravdepodobnosť, že budú šťastné s ich celkovým životom nižšia. Pre porovnanie, sociálne siete majú trikrát väčšiu šancu zapríčiniť smútok, ako keď dieťa žije iba s jedným rodičom.

 

5. Viac než 90% všetkých peňazí na svete je digitálnych

Neviem ako ty, ale ja pri sebe skoro nikdy nemám peniaze! Medzi kreditnými a debetnými kartami, priamymi vkladmi na účet a online nákupmi zostáva na svete asi len 8% peňazí, ktoré sú vo fyzickej forme.

 

6. Tri najpoužívanejšie heslá sú zároveň tie najmenej bezpečné

Tri najpoužívanejšie heslá sú 123456, “password” a 12345. Určite nepouži žiadne z nich, keď si nabudúce budeš meniť heslo!

 

7. Slovo “Android” je v mužskom rode

“Android” doslova znamená človek s výzorom mužského robota. Ženský ekvivalent tohto slova je “Gynoid”.

zdroj: thefactsite
zdroj obrázkov: freepik

 

Redakcia

Redaktor magazínu Pcčko.sk. Snaží sa cám priniesť zaujímavé informácie zo sveta PC, smartfónov a iných technológií

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *