Recenzie

Najlepšie robotické vysávače s mopom 2023

Aktualizované: 3.2.2023
 
Robotické vysávače sú v domácnosti čoraz obľúbenejšie. V poslednom čase sa však stáva trendom ich verzia s mopom. Na trhu ale môžete dostať množstvo výrobkov rôznej kvality. Ako si medzi nimi vybrať čo najlepšie a ešte aj ušetriť? Povieme si o tom v našom článku. Tiež vám ponúkneme zopár konkrétnych tipov.

 

 

Ktoré parametre zvážiť pri výbere vysávačov?

V prvom rade je dôležité si premyslieť, čo od vášho výrobku očakávate. Dáte prednosť robotickému mopu, ktorý dokáže iba umývať podlahu, alebo by ste mali radšej taký, ktorý zvládne aj vysávanie (hybridný)?

V princípe môžeme robotické vysávače s mopom charakterizovať ako prístroje, ktoré okrem vysávania dokážu na podlahu vypustiť čistiaci prostriedok a následne uvoľnené nečistoty zotrieť. Ich charakteristikou je, že disponujú vlhkými jednorazovými alebo opakovateľne použiteľnými podložkami z mikrovlákna.

Ako ďalšie je treba zvážiť veľkosť priestoru, ktorý budete s vašim robotickým mopom čistiť. V tomto smere je užitočné vedieť, že kompaktné robotické mopy sú najlepšie pre malé domácnosti. Avšak väčšie domácnosti už potrebujú robotické mopy s veľkou nádržou na vodu a dlhou výdržou batérie na jedno nabitie.

Nezabudnite, že pokiaľ máte doma veľa kobercov, budete potrebovať robotický vysávač s hĺbkovým čistením. Najlepšie s kvalitným HEPA filtrom.

V prípade, že vo vašej domácnosti behajú malé deti, alebo chlpatí domáci maznáčikovia, opäť treba siahnuť po takom modely, ktorý disponuje hĺbkovým čistením. Ideálne tiež s mapovaním zákazu pohybu – zóna, ktorej sa pri čistení robot vyhne. Užitočná funkcia najmä vtedy, keď sa je treba vyhnúť porozhadzovaným hračkám v detskej izbe, alebo miske s vodou či pelechu pre vášho psa.

 

Užitočné funkcie

Pokiaľ ste si premysleli svoje základné požiadavky, je čas zamyslieť sa nad parametrami a funkciami. Samozrejme, čím viac funkcií a lepšie parametre, tým viac si za robota priplatíte. Dôležité sú najmä nasledovné:

  • Spôsob navigácie – ak máte v jednotlivých izbách veľa nábytku, určite sa vyplatí investovať do robota s mapovacou technológiou. Rovnako sa rozhodnite, či investujete do inteligentnej navigácie (robot si pamätá čo už vyumýval). Dôležité je tiež to, aby robot prostredníctvom svojich senzorov dokázal rozlišovať medzi kobercom a podlahou.
  • Sací výkon – pri robotických mopoch ide najčastejšie o hodnoty 10 až 40 W. Drahšie modely pritom dokážu zachytiť prach a nečistoty z rôznych povrchov.
  • Objem zbernej nádoby – v priemere sa kapacita nádob pohybuje od 0,3 do 0,9 litra. Prirodzene, čím väčší priestor na umývanie, tým by mala byť táto nádoba väčšia.
  • Výdrž batérie – pre menšie byty a domy sa považuje za postačujúcu výdrž batérie 90 minút. Väčšina robotov disponuje dobíjateľnou lítium-iónovou batériou. Niektoré modely sa dokážu nabiť aj samostatne a následne sa potom vrátiť do práce. Kapacita akumulátora je u lacnejších modelov len 1 000 mAh, avšak pri drahších už ide o hodnotu až 5 000 mAh.
  • Režimy čistenia – kvalitnejšie robotické mopy by mali disponovať viacerými režimami čistenia. Najčastejšie ide o mokré stieranie, vlhké stieranie alebo zametanie a suché stieranie alebo zametanie.
  • Hlučnosť – vo všeobecnosti platí, že tichší robot môže mať nižší výkon. Preto treba zvoliť rozumný kompromis. Bežná úroveň hluku sa pohybuje okolo 50 až 70 dB.

Tip

Pri lacnejších modeloch robotického mopu môže na vás striehnuť nástraha v podobe NiMH akumulátora. Tento typ akumulátora má totiž veľkú nevýhodu v tom, že horšie znáša nepravidelné nabíjanie. A to sa časom prejaví na znižovaní výkonu.

 

Vyberáme najlepšie robotické vysávače s mopom

Pokiaľ si stále na základe uvedených informácií o robotickom mope nedokážete vybrať, pripravili sme pre vás zopár konkrétnych tipov pre rok 2023.

 

1. Samsung VR05R5050WK

Najlepší robotický vysávač s vytieraním - recenzie

Robot je vhodný ako na tvrdé podlahy, tak aj na koberce. Čistiaci systém zachytáva prach, nečistoty a prirodzene umýva podlahu. Výhodou tohto modelu je, že nádrž na vodu sama detekuje, či je pripevnená hlava mopu. Ak áno, aicky zapne mopovanie a nastaví si množstvo vody.

Určite vás tiež poteší veľká výdrž batérie o kapacite až 3400 mAh. To dokáže zaručiť až 150 minút upratovania na jedno nabitie. Prirodzene, robot disponuje aj integrovanou WiFi a aplikáciou pre smartfóny. Veľmi jednoducho môžete prístroj spustiť aj mimo domova, nastaviť si viacero režimov upratovania, či kontrolovať rýchlosť mopovania a prietok vody.

Cena: približne 270 Eur.

Viac informácií ˃˃

 

2. Roborock S5 Max

Najlepší robotický vysávač s vytieraním - recenzie

Výborný pomer výkon/cena. Nádoba s vodou vydrží na vyčistenie bytu s plochou približne 200 m². Efektívne dávkovanie vody je tu zaistené peristaltickou pumpou. Výhodou je, že má odpružený mop, ktorý tlačí stále rovnakou silou. A to bez ohľadu na to, koľko vody je práve v nádržke.

Robotický mop disponuje inteligentným štvorjadrovým procesorom, pomocou ktorého si už počas prvého upratovania dokáže vytvoriť mapu. Rovnako si dokáže naplánovať optimálnu trasu. A to v prípade upratovania celého bytu, alebo len konkrétnej miestnosti. Tiež oceníte, že počúva aj hlasové povely a preto pre jeho spustenie nemusíte pohnúť ani prstom.

Pochopiteľne, vyčistí i koberce, pri ktorých si vie aicky zvýšiť výkon. Zároveň dokáže prekonať výškový rozdiel 2 centimetre. Kapacita akumulátora je až 5200 mAh, čo zaručuje až 180 minút práce na jedno nabitie.

Cena: približne 350 Eur.

Viac informácií ˃˃

 

3. Symbo Laserbot 650

Najlepší robotický vysávač s vytieraním - recenzie

Robotický vysávač Symbo Laserbot 650 sa dokáže postarať o čistotu tvrdých podláh aj kobercov. Je vybavený infračervenými senzormi, ktoré ho chránia pred pádom zo schodov a mopom z mikrovlákna, ktorý je priebežne zvlhčovaný vodou zo zásobníka. Robot pritom pracuje mimoriadne potichu (65 dB).

Ani výkon tu nie je problém. Supervýkonný motor BLDC spoľahlivo a rýchlo povysáva dokonca aj miesta popri stene. Má silný sací výkon a udávanú dlhú životnosť. Kapacita akumulátora je o niečo nižšia, 2600 mAh, avšak pri nízkej cene modelu sa tomu nemôžeme čudovať.

Samozrejmosťou sú aj variabilné režimy upratovania. To znamená, že si môžete zvoliť upratovanie iba konkrétnej oblasti, prejsť celý priestor dvakrát alebo iba mopovať. Pre každý variant je k dispozícii špeciálny program.

Cena: približne 320 Eur.

Viac informácií ˃˃

 

4. Ecovacs Deebot N8+

Najlepší robotický vysávač s vytieraním - recenzie

Robot, ktorý zvládne povysávať a vytrieť všetky typy podláh. S technológiou TrueMapping si tiež presne nastavíte, kde presne má robot pracovať. Prirodzene, pomocou mobilnej aplikácie sa vám otvárajú mnohé ďalšie možnosti nastavenia.

Napríklad funkcia Virtual Boundary zaistí presné nastavenie virtuálnych hraníc, ktorým sa potom bude robot vyhýbať. Je to užitočné napríklad v prípade, ak máte doma domáce zvieratá alebo malé deti.

Batéria (3200 mAh) zaistí prevádzku robota až na 110 minút na jedno nabitie (nabíja sa približne 4 hodiny). V prípade, že nestihne všetko upratať, sám sa dôjde nabiť a potom pokračuje v práci tam, kde skončil.

Cena: približne 420 Eur.

Viac informácií ˃˃

 

5. iRobot Roomba s9+

Najlepší robotický vysávač s vytieraním - recenzie

Jeden z najlepších a najmodernejších robotov, aký je momentálne na trhu dostať. V tomto prípade neexistuje nič, čo by tento model nezvládol. Dokonale sa zorientuje v priestore, mapu si vytvorí hneď po prvom upratovaní a disponuje najlepšou technikou vysávania a mopovania. Pritom je prístroj mimoriadne tichý (len 60 dB).

Oproti iným modelom je jeho veľkou výhodou to, že disponuje funkciou aického vysypávania zberného koša. Takže práca vám odpadá aj v tomto smere. Dokonca si tu môžete presne nastaviť časový plán upratovania pre jednotlivé miestnosti podľa vašich potrieb.

Plne nabitý dokáže pracovať 120 minút, potom sa aicky vráti na nabíjaciu stanicu, kde sa vyprázdni a dobije. Ak ešte nie je s prácou hotový, následne pokračuje tam, kde prestal. Navyše špeciálna kútová kefka zaisťuje to, že robot dosiahne do všetkých zákutí každej miestnosti.

Cena: približne 1200 Eur.

Viac informácií ˃˃

obrázky: heureka.sk, freepik.com


 

Špeciál

Špeciálny obsah na magazíne Pcčko.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *