Najlepšie smart hodinky roku 2021

Smart hodinky sú najdokonalejším doplnkom mobilného telefónu. Samozrejme, prezradia vám aktuálny čas, ale môžu vám prinášať aj dôležité notifikácie, zaznamenávať fitness štatistiky alebo si nimi zaplatíte rannú kávu.

 

Najkvalitnejšie smart hodinky – čo dokážu?

Najkvalitnejšie smart hodinky súčasnosti dokážu ešte omnoho viac: vyhľadávať na internete iba pomocou hlasu, určiť polohu pomocou GPS či monitorovať činnosť vášho srdca v rámci zdravotnej prevencie. A to všetko aj bez mobilného telefónu.

Napriek tomu pokladáte smart hodinky za módny doplnok kockáčov? Nasledujúce kúsky vás možno presvedčia o svojej kvalite, schopnosti uľahčiť život a dokonca zlepšiť vaše zdravie.

Vyberáme pre vás teda najkvalitnejšie smart hodinky súčasnosti. Ak vám náš výber nepostačí, odporúčame pozrieť aj tento test aktuálnych smart hodiniek na DoDomacnosti.sk.

Najlepšie smart hodinky 2021

 

 

1. Samsung Galaxy Watch – športové hodinky so štýlom

Najlepšie smart hodinky na trhu sú podľa všetkého od Samsungu. Oproti verzii Gear S3 došlo k výraznému zlepšeniu. Výdrž batérie je ohromujúca, čo je skvelé vzhľadom k tomu, že nabíjačka hodiniek je trochu nepraktická. Pri intenzívnom používaní vydržia na jedno nabitie až štyri dni, pričom iné smart hodinky (a to aj tie najlepšie) vydržia približne 24 hodín na jedno nabitie.

Hodinky majú otáčajúci sa rámček, ktorým je možné pohybovať sa v operačnom systéme. Samotný operačný systém Tizen OS je veľmi jednoduchý na ovládanie. Oproti svojim dvom najväčším rivalom – Wear OS a watchOS – má menej dostupných aplikácií. Napriek tomu ponúka kvalitný základ na sledovanie fitness, aplikácie pre športovcov a lákavý dizajn. Najnovšia upgradeovaná verzia nesie názov Galaxy Watch Active 2 a na trh sa dostala začiatkom augusta.

Samsung Galaxy Watch - najlepšie smart hodinky 2021

 

2. Apple Watch 4 – zase o kúsok ďalej

Apple prvýkrát upravil dizajn svojich smart hodiniek a stálo to za to. Veľkosť si môžete vybrať z dvoch možností – 40 alebo 44 milimetrov – a širší displej je jasný a v čistých líniách. Technické prevedenie je, ako takmer vždy u výrobkov Apple, priateľské k užívateľom a na najvyššej možnej úrovni. Speaker je hlasnejší, hodinky sú ľahké a môžete na nich použiť remienky zo starších verzií smart hodiniek. Batéria sa nabíja bezdrôtovo, ale nemá dlhú výdrž. A aj keď je možné pokladať tieto hodinky oproti ich predchodcom za lacnejšie, cena je stále vysoká – a oproti Samsungu dokonca dvojnásobná.

Najvýraznejšou novinkou je, že okrem bežného sledovania tepu tieto hodinky napodobňujú EKG. Dokážu otestovať srdce a odhaliť riziko fibrilácie predsiení, čo umožňuje včas vyhľadať pomoc v prípade, že je ohrozené zdravie človeka. Takáto funkcia možno nebude prínosom úplne pre každého užívateľa, ale niektorým dokáže zachrániť život.

Ak chcete tieto hodinky používať v spolupráci s mobilným telefónom, samozrejme zabudnite na Android, s ktorým nebudú fungovať. Ponúkajú mnoho možností ako sledovať svoje fitness, preto si ich obľúbia najmä ľudia žijúci (alebo plánujúci žiť) aktívnym štýlom.

Apple Watch 4 - najlepšie smart hodinky 2021

 

3. Huawei Watch GT2 Pro

Tieto Huawei hodinky skryjú svojimi funkciami aj mnohé drahšie modely prémiových značiek. V elegantnom titánovom tele ukrývajú unikátnu ponuku ciferníkov a bezdrôtové nabíjanie. Prostredníctvom vyspelých senzorov monitoruje okrem iného srdcovú frekvenciu, hodnotu VO2Max, saturáciu kyslíka, stresovú záťaž, kvalitu spánku či presnú polohu pomocou GPS. Zariadenie tiež disponuje zabudovaným barometrom, takže vás upozorní na náhle zmeny počasia. Nabitá batéria vydrží až 2 týždne.

Najlepšie smart hodinky 2021

 

4. Fitbit Versa

Vo svete fitness je značka Fitbit jednou z najznámejších, ale s prvými smart hodinkami prišli až v roku 2017. Medzi naznámejšie patria Fitbit Ionic a o niečo menšie hodinky Fitbit Versa, ktoré ponúkajú bezkontaktné platby, 2,5 GB priestoru pre hudbu a batériu, ktorá po nabití vydrží celé tri dni. Nemajú GPS na zaznamenávanie trate vášho behu, ale patria medzi lacnejšie a dostatočne vybaveným smart hodinkám. Najväčší nedostatok je v ich dizajne – pôsobia trochu detinsky a lacno.

Fitbit Versa - športové smart hodinky 2021

 

Obrázky: pixabay.com, heureka.sk

Redakcia

Redaktor magazínu Pcčko.sk. Snaží sa cám priniesť zaujímavé informácie zo sveta PC, smartfónov a iných technológií

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *