RecenzieTechnológie

Najlepšie smart hodinky roku 2023

Aktualizované 8.2.2023
 
Smart hodinky sú najdokonalejším doplnkom mobilného telefónu. Samozrejme, prezradia vám aktuálny čas, ale môžu vám prinášať aj dôležité notifikácie, zaznamenávať fitness štatistiky alebo si nimi zaplatíte rannú kávu.

 

Najkvalitnejšie smart hodinky – čo dokážu?

Najkvalitnejšie smart hodinky súčasnosti dokážu ešte omnoho viac: vyhľadávať na internete iba pomocou hlasu, určiť polohu pomocou GPS či monitorovať činnosť vášho srdca v rámci zdravotnej prevencie. A to všetko aj bez mobilného telefónu.

Napriek tomu pokladáte smart hodinky za módny doplnok kockáčov? Nasledujúce kúsky vás možno presvedčia o svojej kvalite, schopnosti uľahčiť život a dokonca zlepšiť vaše zdravie. Vyberáme pre vás teda najkvalitnejšie smart hodinky súčasnosti.

Najlepšie smart hodinky 2023

 

 

1. Samsung Galaxy Watch – športové hodinky so štýlom

Najlepšie smart hodinky na trhu sú podľa všetkého od Samsungu. Oproti verzii Gear S3 došlo k výraznému zlepšeniu. Výdrž batérie je ohromujúca, čo je skvelé vzhľadom k tomu, že nabíjačka hodiniek je trochu nepraktická. Pri intenzívnom používaní vydržia na jedno nabitie až štyri dni, pričom iné smart hodinky (a to aj tie najlepšie) vydržia približne 24 hodín na jedno nabitie.

Hodinky majú otáčajúci sa rámček, ktorým je možné pohybovať sa v operačnom systéme. Samotný operačný systém Tizen OS je veľmi jednoduchý na ovládanie. Oproti svojim dvom najväčším rivalom – Wear OS a watchOS – má menej dostupných aplikácií.

Napriek tomu ponúka kvalitný základ na sledovanie fitness, aplikácie pre športovcov a lákavý dizajn. Najnovšia upgradeovaná verzia nesie názov Galaxy Watch Active 2 a na trh sa dostala začiatkom augusta. Orientačná cena je 230 eur.

Samsung Galaxy Watch - najlepšie smart hodinky 2023

 

2. Apple Watch Series 7 – zase o kúsok ďalej

V porovnaní s predchádzajúcim modelom má o 40 percent menší rámik, vďaka čomu získava o 20 percent väčší rozmer. Čo je dôležité, displej je odolný voči prasknutiu, prachu a vode. Predné sklo má totiž o polovicu hrubšie ako jeho starší predchodca. Technické prevedenie je, ako takmer vždy u výrobkov Apple, priateľské k užívateľom a na najvyššej možnej úrovni.

Speaker je hlasnejší, hodinky sú ľahké a môžete na nich použiť remienky zo starších verzií smart hodiniek. Výraznou zmenou prešiel aj systém nabíjania hodiniek zahŕňajúci rýchlonabíjací USB-C kábel. Chýbajúcu energiu si môžete doplniť z nuly na 80 percent v priebehu 45 minút.

Okrem bežného sledovania tepu tieto hodinky napodobňujú EKG. Dokážu otestovať srdce a odhaliť riziko fibrilácie predsiení, čo umožňuje včas vyhľadať pomoc v prípade, že je ohrozené zdravie človeka. Oproti starším modelom sú hodinky vybavené aj funkciou detekovania pádu, ktorá vám v prípade nehody dokáže privolať záchrannú službu.

Ak chcete tieto hodinky používať v spolupráci s mobilným telefónom, samozrejme zabudnite na Android, s ktorým nebudú fungovať. Ponúkajú mnoho možností ako sledovať svoje fitness, preto si ich obľúbia najmä ľudia žijúci (alebo plánujúci žiť) aktívnym štýlom.

;”>Apple Watch 4 - najlepšie smart hodinky 2023

 

3. Huawei Watch GT2 Pro

Tieto Huawei hodinky skryjú svojimi funkciami aj mnohé drahšie modely prémiových značiek. V elegantnom titánovom tele ukrývajú unikátnu ponuku ciferníkov a bezdrôtové nabíjanie. Prostredníctvom vyspelých senzorov monitoruje okrem iného srdcovú frekvenciu, hodnotu VO2Max, saturáciu kyslíka, stresovú záťaž, kvalitu spánku či presnú polohu pomocou GPS. Zariadenie tiež disponuje zabudovaným barometrom, takže vás upozorní na náhle zmeny počasia. Nabitá batéria vydrží až 2 týždne.

Najlepšie smart hodinky 2023

 

4. Fitbit Versa

Vo svete fitness je značka Fitbit jednou z najznámejších, ale s prvými smart hodinkami prišli až v roku 2017. Medzi naznámejšie patria Fitbit Ionic a o niečo menšie hodinky Fitbit Versa, ktoré ponúkajú bezkontaktné platby, 2,5 GB priestoru pre hudbu a batériu, ktorá po nabití vydrží celé tri dni. Nemajú GPS na zaznamenávanie trate vášho behu, ale patria medzi lacnejšie a dostatočne vybaveným smart hodinkám. Najväčší nedostatok je v ich dizajne – pôsobia trochu detinsky a lacno.

Fitbit Versa - športové smart hodinky 2023

Ak sa vám z nášho výberu top modelov nepodarilo vybrať, odporúčame vám aj porovnanie chytrých hodiniek od českého webu Recenzer.cz.
Najlepším smart hodinkám a porovnaniu ich výhod a nevýhod pre náročných aj nenáročných užívateľov sa venuje aj tento test aktuálnych smart hodiniek od Dodomacnosti.sk.

Obrázky: pixabay.com, heureka.sk

Špeciál

Špeciálny obsah na magazíne Pcčko.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *